Elektrodeiyonizasyon Cihazı (EDI, CEDI)

Elektrodeiyonizasyon cihazları ultra saf su üretmektedir. İletkenlilk değeri 1 mikroSiemens/Cm ‘den az olan prosesleriniz için eletrodeiyonizasyon cihazı 18MOHM’a kadar (0,05 mikroSiemens) suyu saflaştırabilmektedir. Özellikle kimya, boya sanayisinde ve ilaç sanayisinde tercih edilmektedir. EDI cihazının ön arıtmasının doğru yapılması son derece önemlidir. 

DİĞER ÜRÜNLER

Elektrodeiyonizasyon EDI Yedekleri

GE veya Suez marka MK3, MK3X,MK3 pharm, MK3 mini stack yedekleri mevcuttur Siemens veya Evoqua VNX, LX stack yedekler mevcuttur.

Devamını Görüntüle

Kimya Fabrikaları İçin Deiyonizasyon

Fabrikanızdaki su bazlı kimyasallarda kullanılacak olan suyun hep aynı kalitede olması istenir. Kullanılacak su hiçbir şekilde boya içeriği ile tepkimeye girmemelidir ve krater gibi kalite kusurlarına sebep olmamalıdır. Bu nedenlerden dolayı suyun mümkün olduğunca saf olması istenir. Suyun saflığının en iyi göstergesi iletkenlik ölçümüdür. Birçok fabrikada suyu saflaştırmak için elektrodeiyonizasyon (EDI) cihazları kullanılmaktadır.

Devamını Görüntüle

Enerji Fabrikaları İçin Deiyonizasyon

Türbinler için buhar kalitesi son derece önemlidir. Buharı oluşturacak suyun çok saf olması istenir. Yani iletkenlik değeri çok düşük olması istenir. Birçok enerji fabrikasında elektrodeiyonizasyon (EDI) cihazları kullanılmaktadır. Elektrideiyonizasyon cihazları Silikat ve sodyum değerlerini ppb seviyelerine indirebilmektedir.

Devamını Görüntüle

İlaç Fabrikaları İçin Deiyonizasyon

İlaç üretiminde kullanılacak olan sular Avrupa farmakopesine uygun üretilmelidir. Birçok enerji fabrikasında elektrodeiyonizasyon (EDI) cihazları kullanılmaktadır. İlaç sanayisinde kullanılan EDI cihazları seçilecek prosese bağlı olarak Sıcak su sanitasyonunua uygun seçilebilir.

Devamını Görüntüle
Tıklayın Uzman Su Mühendislerimiz Sizi Arasın.