ORANSAL DOZAJ SİSTEMİ

Oransal dozaj sistemleri değişken proses koşullarında kullanılır. Proseslerde sıkça rastlanılan değişkenlikler şunlardır: Seyreltme oranı, konsantrasyon, su debisi. Oransal dozaj sistemi kullanarak değişkenlere rağmen set edilen konsantrasyonu elde etmek mümkündür.

DİĞER ÜRÜNLER

ON-OFF DOZAJ SİSTEMİ

GRUNDFOS, PROMINENT, SEKO, ANTECH, MILTON ROY marka on-off dozaj pompaları, solüsyon hazırlama tankı ve seviye şalteri

Devamını Görüntüle

Antiskalant İçin Özel Dozaj Sistemi

Antiscalant dozajında meydana gelen arızalar ve aksamalar ters ozmoz membranlarının hızlıca tıkanmasına yol açmaktadır.

Devamını Görüntüle

Suda Klorlama İçin Dozaj Sistemi

Gıda fabrikalarında kullanılan en yaygın su dezenfektanı aktif klordur. Gıda ile temas edecek olan sulardaki aktif klor oranının 0,2ppm’den az olması ve 0,5 ppm’denfazla olması uygun değildir. Kontrol edilmesi gereken tüm değişkenlere rağmen hassas klorlama cihazları aktif klor oranını istenilen sınırlar içerisinde tutar.

Devamını Görüntüle

Soğutma Kulesi İçin Kimyasal Dozaj Sistemi

Soğutma kulesinin kimyasal şartlandırılması için çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır. Soğutma kulesinde kullanılacak kimyasalların doğru miktarda dozajlanmadığı durumlarda ise soğutma kulesinde ve soğutma devresinde korozyon, taşlaşma(kireçlenme) veya yosunlanma sorunları görülmektedir. Bu sorunları yaşamamak için kimyasal dozaj sisteminin mümkün olduğunca otomatik olması ve değişkenlere adaptasyon sergilemesi istenir.

Devamını Görüntüle
Tıklayın Uzman Su Mühendislerimiz Sizi Arasın.