SUDAN TUFAL NASIL AYIRILIR?

Tufalın yoğunluğu sudan fazla olduğu için sudan tufalın ayırılması için en verimli yöntemler çöktürme ve santrifüj filtrelerdir (tufal ayırıcılar). Tufal Çukuru’nda (scale pit) çöktürülen tufallı su, daha sonra Tufal Ayırıcıdan geçirilir ve 40 - 50 mikron seviyesine kadar sudan tufal ayrılır.

TUFAL AYIRICI ÇALIŞMA PRENSİBİ ve KALİTE ÖZELLİKLERİ

Tufal ayırıcılar bir çeşit siklon seperatördür. Yani su ile tufalın yoğunluk farkını kullanan bir teknolojidir. Sudaki tufalın ayırılması için özellikle geliştirililen tufal ayırıcılar hassas mühendislik kullanılarak üretilmiştir. İçlerinde, tufalın sudan ayırılması için, santrifüj oluşturucu kısıma ek olarak, verim arttıran vortex önleyici ve vakum alanı bulunur. Sudan ayırılan tufalların birikmesi için uygun boyutta bir biriktirme alanı ve bu biriken tufalların deşarjı(blöf) için otomatik vanaları bulunur. Tufal ayırıcılar sıdaki tufalı 40 - 50 mikron seviyesine kadar ayırabilir.  

TUFAL AYIRICI MARKALARI

A.B.D merkezli LAKOS firması ve BELÇİKA merkezli JUMAG firması global demir çelik sanayisine tufal ayırıcı(tufal filtresi) üretmektedir.

LAKOS firması 1972 kuruluşludur ve konunun öncüsü olarak dünyada nam salmıştır.  ANSI, ASME gibi Amerikan asıllı üretim standartlarında uzman olması yanında tüm dünyaya üretim yaptığı için diğer standartlarda da üretim yapabilmektedir.

Daha çok bilgi için: https://www.lakos.com/

Lakos tufal ayırıcı satın almak için Burkut ile iletişime geçiniz.

JUMAG firması 1987, Belçika kuruluşludur. Jumag EN,  PED, TÜV gibi Avrupa kod ve normlarında üretim yapmaktadır. Jumag Avrupa, Rusya, Orta-doğu ve Asya bölgelerine ürün üretmektedir.

Daha çok bilgi için: http://www.jumag.be/

Jumag tufal ayırıcı satın almak için Burkut ile iletişime geçiniz.

TUFAL AYIRICI AVANTAJLARI

  • Tufalı 40 - 50 mikron seviyesine kadar sudan ayırır,
  • Hiç tıkanmaz, çünkü keçe, filtre kağıdı vb. filtre elemanı kullanılmamaktadır.
  • Hareket eden hiçbir parçası yoktur, bu nedenle bakım ve yedek parça gerekmez
  • 24 saat x 365 gün görev yapar, yedek Tufal Ayırıcı gerekmez,
  • Belirllenen su debisi için basınç kaybı sabittir (0,7 -1,0 bar), bu nedenle sabit bir proses sağlar.
  • Sudaki yağlar cihazın görevini etkilemez,
  • İşletmede az yer kaplar. Örneğin 1000 m3 /saat kapasiteli Tufal Ayırıcı’nın zeminde kapladığı alan yalnızca 1 m2 ve yüksekliği 4,3 m.

resim_286

resim_286

resim_286

resim_286

Tıklayın Uzman Su Mühendislerimiz Sizi Arasın.