Ters Ozmoz Cihazı Şartnamesinin Hazırlanması

 

Neden RO Cihazı Şartnamesi Gereklidir?

Ters Ozmoz cihazı satın alacak olan işletmeler Ters Ozmoz cihazı şartnamesi hazırlarken bilmeleri gereken birçok konu vardır. Ters Ozmoz cihazları yüzlerce parçadan oluşan komplike cihazlardır ve her uygulamaya özel tasarlanır. Bu nedenle farklı prosesler için hazırlanmış şartnameler sizin prosesiniz için uygun olmayacaktır. Burkut Su Tekniği 30 yılı aşkın süredir Ters Ozmoz cihazları tasarımını ve imalatını yapmıştır. Bu süreçte yüzlerce RO cihazı şartnamesinin hazırlanmasında müşterilerine destek vermiştir. Ayrıca Burkut Su Tekniği’nin katılmış olduğu Ters Ozmoz cihazı ihalelerinden edindiği sayısız Ters Ozmoz cihazı şartname örneği mevcuttur.

RO Cihazı Şartnamesi Örneği

Ters Ozmoz cihazı şartnamesi örneği indirin.

Diğer Ters Ozmoz cihazı şartnamesi örnekleri:

  • Deniz Suyu için
  • Buhar kazanı için
  • Gıda ve içecek için
  • İlaç ve Kozmetik fabrikaları için

 

Ters Ozmoz Cihazı Şartnamesi Nasıl Hazırlanır?

RO cihazı şartnamesi hazırlarken şartname sahibinin (Ters Ozmoz cihazı satın alacak firmanın) karar vermesi gereken birçok konu vardır. Burkut Su Tekniği’nin uzman kadrosu doğru soruları sorarak Ters Ozmoz cihazı şartnamesine yön verir. RO cihazı şartnamesi hazırlarken karar verilmesi gereken bazı konular şunlardır: Ters Ozmoz cihazının ürettiği suyun kullanım amacı, Ters Ozmoz cihazının kullanacağı suyun (ham su) kaynağı ve ön arıtılmaya gerek olup olmayacağı, Ters Ozmoz cihazının ürettiği suda gereken özellikler; ör: iletkenlik/pH/mikrobiyel koloni sayısı.  Bunlara ilaveten Ters Ozmoz cihazının parçalarının ömür beklentisine karar vermek gereklidir çünkü ömür arttırmak için yapılacak seçimler bütçeyi de etkiler. Diğer taraftan bütçe düştükçe yedek parça ve bakım maliyetleri artar. Ters Ozmoz cihazlarının ömrünü önemli ölçüde etkileyen bir diğer etken sensor seçimleri ve otomasyon seçimleridir.

Endüstriyel Ters Ozmoz cihazı şartnamelerinde plansız duruşları önlemek için emniyetler almak gereklidir. Bu nedenle endüstriyel Ters Ozmoz cihazı şartnamelerinde bulunması gerekenler arasında; yedek hat, kimyasal yıkama sistemi, periyodik bakım koşulları, yedek parça stoklanması gibi başlıklar olmalıdır.

 

RO Cihazı Şartnamesi Kimler Tarafından Hazırlanmalıdır?

Burkut Su Tekniği her yıl onlarca Ters Ozmoz cihazı şartnamesinin hazırlanmasında müşterilerine destek verir.

Ters Ozmoz cihazı şartnamesi hazırlama sürecinizi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için Burkut’un uzman kadrosu ile iletişime geçiniz.

 

Tıklayın Uzman Su Mühendislerimiz Sizi Arasın.