ANTİSKALANTLAR

DOĞRU ANTİSKALANT VE DOĞRU DOZAJ İLE MEMBRANLARINIZI KORUYUN, ÖMRÜNÜ UZATIN!

Burkut Su Tekniği olarak 30 yılı aşkın süredir ters ozmos sistemleri kuruyor ve işletiyoruz, şirketimiz membran teknolojileri ve sarf malzemeleri ile ilgili  - antiskalalant, yıkama kimyasalı, biyosit, kartuş konusunda uzmandır. Antiskalant seçimi ve dozaj hesapları için uzman mühendislerimizden destek alın, membranlarınızın ömrünü uzatın.

Antiskalant Seçimini ve Dozajını Nasıl Yapıyoruz?

- Projeksiyon Çalışması; Seçim için öncelikle ham su analizi yapılır ve  su içindeki minerallerin çökelme eğilimlerini gösteren bir bilgisayar programı olan projeksiyon (simulasyon) çalışması yapılır. Bu çalışma sayesinde henüz sistem tasarım aşamasında iken en doğru antikalant modeli seçilir, günlük tüketim ve dozaj miktarları, işletme maliyeti gibi veriler kullanıcıya raporlanır.

- Antiskalant Dozaj Pompası Seçimi; Dozaj pompasında meydana gelecek arızalar sonucunda antiskalantın dozajlanmaması membranların kalıcı olarak tıkanmasına neden olabilir, bu nedenle kaliteli üst segment pompa modelleri seçilir.

- Sektöre ve Uygulamaya Göre Seçim; Gıda sektörü için NSF sertifikalı ürünler, ağır sanayi, petrokimya gibi tüketimi yüksek firmalarda varil ve IBC şeklinde farklı ambalaj çeşitleri kullanılır.

Antiskalant Ne İşe Yarar?

Ham su içinde bulunan kalsiyum karbonat, kalsiyum sülfat, baryum sülfat, stronsiyum sülfat, kalsiyum florür, demir, koloidal malzeme, silika ve diğer organik kirletici maddeler zamanla ters ozmos membranları üzerinde çökerek membranın tıkanmasına neden olurlar. Antiskalantlar bu maddelerin membran üzerinde çökelmesini engeller ve membran ömürnü uzatır.

ANTİSKALANT MODELLERİ

İLGİLİ BELGELER VE MAKALELER

TERS OZMOS - ANTİSKALANT

Ters ozmoz cihazı besi suyuna dozlanan "Antiskalant" kimyasalının türü ve dozlama miktarı, ters ozmoz mambranlarının bakımını azaltır...

Devamını Görüntüle

TERS OZMOZ MEMBRANI NEDEN TIKANIR

Ters ozmoz membranı üç sebepten dolayı tıkanır; sudaki parçacıklardan (mekanik kirlilik) tıkanır, taşlaşan minerallerden tıkanır (örneğin kireç), ve biyofilm oluşturan bakterilerden tıkanır. Bu sebepleri biraz daha yakından inceleyelim.

Devamını Görüntüle

DİĞER ÜRÜNLER

CIP Membran Yıkama Kimyasalları

Ters ozmoz membranlarınız çeşitli sebeplerle tıkandığında membran yıkama kimyasalları ile tıkanıklıklar açılabilir. Membran yıkama kimyasallarımızın çeşitleri stoklarımızda mevcuttur.

Devamını Görüntüle

Membran Biyositleri

Ters Ozmoz membranları ile uyumlu olan biyositler sanayide çok sık görülen miktobiyel tıkanmalara karşı membranlarınızı korur.

Devamını Görüntüle

PH Dengeleyiciler

Uygun olmayan pH’taki suyunuz membranlardatıkanmaya yol açar. Ters ozmoza giren suyun pH değeri takip edilmesi gereken bir konudur. pHdengeliyici kimyasallar ters ozmoza giren suyun ph’ını istenilen yere getirir.

Devamını Görüntüle
Tıklayın Uzman Su Mühendislerimiz Sizi Arasın.