Gıda Ve İlaç Sektörü İçin Sanitary Aktif Karbon Filtre

Hindistan cevizi kabuğu, odun, kömür gibi bazı doğal malzemelerin oksijensiz ortamda yüksek sıcaklıkta ısıtılması sonucu granül halde Aktif Karbon minerali üretilir. Aktif Karbon un süngerimsi yapısı yüksek miktarda ve çok küçük gözenekler içerir, bu sayede oldukça geniş bir yüzey alanı elde edilir. (Bir cm3 Aktif Karbon parçacıkları içindeki gözeneklerin toplam yüzey alanı bin metrekare kadardır.)

Geniş yüzey alanı ve gözenekli yapısı ile Aktif Karbon sudaki renk, koku ve oksidanların giderilmesine yardımcı olur. Ancak bu gözenekli yapı su içindeki bakterilerin ve organik maddelerin tutunması ve üremesi için oldukça elverişlidir. Bu nedenle aktif karbon filtreler içinde mikrobiyolojik üreme meydana gelir ve bu anlamda suyu kirletir.

ÇÖZÜM Sanitary ( sıcak su ve/ veya buharla temizleme işlemi ) model aktif karbon filtre dizaynı ile belirli aralıklarla sanitasyon işlemi yapılmasıdır. Sanitary model aktif karbon cihazları uzman mühendisler tarafından tasarlanmalıdır. Tankın basınç dayanımı, malzemesi, hava atma ventil dizaynı, aktif karbon medya seçimi, difüzör tasarımı ve malzemesi gibi birçok önemli dizayn parametresi vardır.

Burkut Su Tekniği olarak 35 yılı aşkın süredir Gıda ve İçecek Sanayi için özel cihazlar tasarlamakta ve imal etmekteyiz. Prosesinize özel dizayn için uzman mühendislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİLİ BELGELER VE MAKALELER

SU İÇİN AKTİF KARBON FİLTRESİ

Suda istenmeyen koku, tat ve organik giderimi için kullan›lan Aktif Karbon Filtresini iyi tan›rsak yanl›fl uygulamalar› önleyebiliriz.

Devamını Görüntüle

DİĞER ÜRÜNLER

Endüstriyel Aktif Karbon Filtre

Aktif karbon filtreler suda koku giderimi, suda renk giderimi, suda klor giderimi gibi çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Aktif karbon filtreler amacına göre tasarlanmalıdır.

Devamını Görüntüle
Tıklayın Uzman Su Mühendislerimiz Sizi Arasın.